Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Vi som jobbar på Pedagogiska hörselvården

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Välkommen att ta kontakt med oss!

Enhetschef

Karolina Jonsson
Telefon:0920-28 40 58, 070-564 98 02
E-post: karolina.jonsson@norrbotten.se 

Specialpedagoger för barn

Benita Wikström
Telefon: 0920-28 40 63, 070-544 89 12
E-post: benita.vikstrom@norrbotten.se

Eva Almgrund
Telefon: 0920-28 40 65, 070-667 15 70
E-post: eva.almgrund@norrbotten.se

Hörselpedagog/Teckenspråkslärare

Eva-Helena Öhman
Telefon: 0920-28 40 69, 070-319 15 97
E-post: eva-helena.ohman@norrbotten.se

Psykolog barn/vuxna

Eija Stand Ruuth (vikarie)
Telefon: 0920-28 40 73, 070-343 88 27
E-post: eija.strand-ruuth@norrbotten.se

Kurator barn/vuxna

Katarina Auland
Telefon: 0920-28 40 71, 070-677 12 88
Texttelefon: 0920-28 40 74
E-post: katarina.auland@norrbotten.se

Hörselpedagoger vuxna

Lisa Fredriksson
Telefon:0920-28 40 08, 072-205 90 45
E-post: lisa.fredriksson@norrbotten.se

Erica Hedman
Telefon: 0920-28 40 68, 070-277 40 68
E-post: erica.hedman@norrbotten.se

Annika Eliasson
Telefon: 0920-28 40 67, 073-068 66 14
E-post: annika.eliasson@norrbotten.se

Administratör barn/vuxna

Petronella Asterlund Paaso
Telefon: 0920-28 40 60, 070-3614060
E-post: petronella.asterlund-paaso@norrbotten.se

13 juni 2019
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering