Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Personal på Tolkcentralen

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Enhetschef

Johanna Söderholm

Johanna Söderholm

Telefon: 0920-711 01Mobil: 076-13 79 680E-post: johanna.soderholm@norrbotten.se

Skriv- och TSS-tolk

Eva Flygare

Eva Flygare

Telefon: 0980-732 71Mobil: 070-684 21 74E-post: eva.flygare@norrbotten.se
Maria Jonsson

Maria Jonsson

Telefon: 070-664 16 62Mobil: 070-664 16 62E-post: maria.jonsson@norrbotten.se
Petra Selberg

Petra Selberg

Telefon: 0920-710 66Mobil: 070-608 65 57E-post: petra.selberg@norrbotten.se
Inger Torikka

Inger Torikka

Telefon: 0920-28 40 82Mobil: 070-658 31 64E-post: inger.torikka@norrbotten.se

Teckenspråks- och dövblindtolk

Nina Harila

Nina Harila

Telefon: 0920-28 40 88Mobil: 070-684 21 72E-post: nina.harila@norrbotten.se
Susanne Huhtasaari

Susanne Huhtasaari

Telefon: 0920-28 40 84Mobil: 070-368 00 32E-post: susanne.huhtasaari@norrbotten.se
Heidi Zörestam

Heidi Zörestam

Telefon: 070-535 09 12Mobil: 070-535 09 12E-post: heidi.vettainen@norrbotten.se
Anna Jalar

Anna Jalar

Telefon: 0920-28 40 81Mobil: 072-223 91 36E-post: anna.jalar@norrbotten.se

Samordnare

Gun-Britt Hjälm

Gun-Britt Hjälm

Telefon: 0920-28 40 80, SMS: 070-392 00 12, Bildtelefon: tolk.lulea@sip.omnitor.seMobil: 076-111 40 86E-post: gun-britt.hjalm@norrbotten.se

26 juni 2018
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering