Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Kontakta oss

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Frågorna är många inför AT. Kontakta våra AT-samordnare, studierektorer och AT-läkare. Vi är till för att ge dig den information som du behöver innan du gör ditt val av AT-ort. Det kan gälla tjänstgöringens innehåll och uppläggning, om livet efter AT (det vill säga ST), boende eller hjälp med andra praktiska frågor.

Ring eller skicka e-post.

Kiruna

Eva Vinsa
AT-samordnare
Telefon: 0980-730 11 eller 073-061 36 91
E-post: eva.vinsa@norrbotten.se

Simon Kenttä
Studierektor
Telefon: 0980-730 00 (växel)
E-post: simon.kentta@norrbotten.se

Elise Jacobsson
AT-läkare
Telefon: 0980-730 00 (växel)
E-post: elise.jacobsson@norrbotten.se

Gällivare 

Eva Vinsa
AT-samordnare
Telefon: 0980-730 11 eller 073-061 36 91
E-post: eva.vinsa@norrbotten.se

Ola Wulf
Studierektor
Telefon: 0970-190 00 (växel)
E-post: ola.wulf@norrbotten.se

Julia Skrede
AT-läkare
Telefon: 0970-190 00 (växel)
E-post: julia.skrede@norrbotten.se    

AT-läkare i Gällivare på Facebook

Kalix

Eva Vinsa
AT-samordnare
Telefon: 0980-730 11 eller 073-061 36 91
E-post: eva.vinsa@norrbotten.se

Johan Sköld
Studierektor
Telefon: 0923-760 00 (växel)
E-post: johan.skold@norrbotten.se

Emelie Palmkvist
AT-läkare
Telefon: 0923-760 00 (växel)
E-post: emelie.palmkvist@norrbotten.se

Luleå och Boden

Malin Bergenstråle
AT-samordnare
Telefon: 070-231 56 56
E-post: malin.bergenstrale@norrbotten.se

Maria Backman
Studierektor, slutenvård
Telefon: 0920-28 20 00 (växel)
E-post: maria.backman@norrbotten.se

Mari Molin
Studierektor, primärvård
Telefon: 0920-28 20 00 (växel)
E-post: mari.molin@norrbotten.se

*
AT-läkare
Telefon: 0920-28 20 00 (växel)
E-post:

Piteå

Malin Bergenstråle
AT-samordnare
Telefon: 070-231 56 56
E-post: malin.bergenstrale@norrbotten.se

Ann-Charlott Ström Wiklund
Studierektor, slutenvård 
Telefon: 0911-750 00 (växel)
E-post: ann-charlott.strom-wiklund@norrbotten.se

Magnus Tufvesson
Studierektor, primärvård
Telefon: 0911-750 00 (växel)
E-post: magnus.tufvesson@norrbotten.se 

*
AT-läkare
Telefon: 0911-750 00 (växel)
E-post:

22 augusti 2019
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering