Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Divisionsledning

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Divisionschef

Anna Alm Andersson
Telefon: 070-615 03 05
E-post: anna.alm-andersson@norrbotten.se

Närsjukvårdchefer

Gällivare närsjukvårdsområde
Gitt Ström
Telefon: 0970-194 41, 070-347 81 32
E-post: gitt.strom@norrbotten.se

Luleå/Boden närsjukvårdsområde
Kristina Myhr-Eriksson
Telefon: 0920-28 33 89, 070-343 41 61
E-post: kristina.myhr-eriksson@norrbotten.se

Kalix närsjukvårdsområde
Peter Bergman
Telefon: 0923-763 20, 070-616 74 11
E-post: peter.bergman@norrbotten.se

Kiruna närsjukvårdsområde
Gitt Ström
Telefon: 0970-194 41, 070-347 81 32
E-post: gitt.strom@norrbotten.se

Piteå närsjukvårdsområde
Eva-Lena Asplund
Telefon: 0911-748 47, 070-262 26 22
E-post: eva-lena.asplund@norrbotten.se

Divisionsstab

Anna Alm Andersson, divisionschef
Telefon: 070-615 03 05
E-post: anna.alm-andersson@norrbotten.se

Gunvor Tuoma, divisionschefssekreterare
Telefon: 0920-28 41 79, 070-628 82 69
E-post: gunvor.tuoma@norrbotten.se

Carina Wribe, chef för ekonomi och planering
Telefon: 0920-28 43 04, 070-327 50 57
E-post: carina.wribe@norrbotten.se

Mari Conrad, HR-chef
Telefon: 072-740 97 90
E-post: mari.conrad@norrbotten.se

Åsa Rosendahl, verksamhets- och utvecklingschef
Telefon: 070-588 41 16
E-post: asa.rosendahl@norrbotten.se

Karina Flodström, strateg
Telefon: 0920-28 43 15, 070-145 55 71
E-post: karina.flodstrom@norrbotten.se

4 juni 2019
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering