Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Divisionsledning för division Service

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Divisionsledningen ansvarar för att leda och styra divisionen i syfte att nå de mål som fastställts i divisionsplanen.

Teija Joona
Divisionschef
Telefon: 0920-28 43 81, 070-300 94 36
E-post: teija.joona@norrbotten.se

Anders Blomqvist
Verksamhetschef Administrativt stöd och utveckling
Telefon: 070-339 15 63
E-post: anders.blomqvist@norrbotten.se

Anders Broström
Verksamhetschef FM
Telefon: 076-128 41 39
E-post: anders.brostrom@norrbotten.se

Anna-Lena Kero
Enhet för förändringsledning
Telefon: 070-515 08 74
E-post: anna-lena.kero@norrbotten.se

Karin Millgård
Ekonomi- och planeringschef
Telefon: 0920-28 46 71,  076-780 69 06
E-post: karin.millgard@norrbotten.se

Magdalena Lundh
HR-chef
Telefon: 0920-28 63 91, 070-616 37 76
E-post: magdalena.lundh@norrbotten.se

Mariana Uvemo
Verksamhetschef Länsservice Boden
Telefon 0921-666 61, 073-087 33 32
E-post: mariana.uvemo@norrbotten.se

Sari Ekblom
Fastighetschef
Telefon: 0920-28 42 87, 070-339 57 47
E-post: sari.ekblom@norrbotten.se

17 juni 2019
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering

Kontakt

Besöksadress
Regionhuset
Robertsviksgatan 7, Luleå

Postadress
Division Service
971 89 Luleå

Telefon
0920-28 40 00 (växel)

Faxnummer
0920-28 43 86