Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Verksamhetsledning Laboratoriemedicin i Norrbotten

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Verksamhetsföreträdare för Laboratoriemedicin

Karin Jones
Läns-/verksamhetschef
Telefon: 0920-28 43 90
Mobil: 072-218 50 01
E-post: karin.jones@norrbotten.se

Fredrik Alm
Biträdande verksamhetschef
Telefon: 0920-28 42 94
Mobil: 076-138 92 44
E-post: fredrik.alm@norrbotten.se

Ulla Alin
Enhetschef Laboratoriemedicin, Piteå sjukhus
Telefon: 0911-753 42
Mobil: 072-202 79 49
E-post: ulla.alin@norrbotten.se

Ellinor Henriksson
Enhetschef Laboratoriemedicin, Kalix sjukhus
Telefon: 0923-762 22
Mobil: 072-705 52 02
E-post: ellinor.henriksson@norrbotten.se

Eva Sidén
Enhetschef Laboratoriemedicin, Kiruna sjukhus
Telefon: 0980-730 89
Mobil: 070-305 57 08
E-post: eva.siden@norrbotten.se

Marianne Engan
Enhetschef Laboratoriemedicin, Gällivare sjukhus
Telefon: 0920-28 43 54
Mobil: 076-116 70 28
E-post: marianne.engan@norrbotten.se

Gunilla Sipola
Enhetschef transfusionsmedicin, Laboratoriemedicin, Sunderby sjukhus
Telefon: 0920-28 42 22
Mobil: 070-249 25 26
E-post: gunilla.sipola@norrbotten.se

Lisa Larsson
Enhetschef klinisk kemi/transfusionsmedicin, Sunderby sjukhus
Telefon: 0920-28 26 59
Mobil: 073-841 59 17
E-post: lisa.a.larsson@norrbotten.se

Helena Lilja
Enhetschef klinisk mikrobiologi, Sunderby sjukhus
Telefon: 0920-28 21 64
Mobil: 073-058 52 04
E-post: helena.lilja@norrbotten.se

7 april 2020
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering