Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Kontakta oss

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Kontaktvägar

E-post: syncentralen@norrbotten.se

Telefon: 0920-28 40 50 måndag-torsdag 08.30-10.30

1177.se

Du kan avboka besök, ställa frågor och tycka till om vår verksamhet via 1177 vårdguiden

1177 Vårdguidens e-tjänster

Anita Grenevall
Reception
Tel: 0920 - 28 40 50
E-post: anita.grenevall@norrbotten.se

Britta Vikström
Synpedagog
Tel. 0920 - 28 40 55
E-post: britta.vikstrom@norrbotten.se

Eila Lundin
Synpedagog
Tel. 0920 - 28 40 52
Mobil: 070-3462619
E-post: eila.lundin@norrbotten.se

Marlene Brännström
Synpedagog
Tel. 0920 - 28 40 51
E-post: marlene.brannstrom@norrbotten.se

Emelie Alsiok
Synpedagog
Tel: 0920 - 28 40 64
E-post: emelie.alsiok@norrbotten.se

Pia Lundkvist
Kurator
Tel. 0920 - 28 40 56
E-post: pia.lundkvist@norrbotten.se

Kajsa Kitok
Optiker
Tel. 0920 - 28 40 59
E-post: kajsa.kitok@norrbotten.se

Daniel Melander
Datapedagog
Tel. 0920 - 28 40 57
Mobil. 070 - 595 86 63
E-post: daniel.melander@norrbotten.se

Victoria Hedström
Enhetschef
Tel:0920-28 40 58
Mobil:070-314 64 74
E-post: victoria.hedstrom@norrbotten.se

 

12 januari 2022
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering

Vi hjälper synskadade i alla åldrar

Syncentralen har ett länsövergripande habiliterings- och rehabiliteringsansvar för synskadade i alla åldrar.