Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Personal

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Här finns telefonnummer och e-postadresser till oss som arbetar vid Regionbibliotek Norrbotten

 Birgitta Markusson
Regionbibliotekschef

Birgitta Markusson
Tel: 0920-28 40 78
Mobil: 070-575 69 54
E-post: birgitta.markusson@norrbotten.se

 

Christina Stålnacke

Konsulent

Christina Stålnacke
Samordnare Biblioteken i Norrbotten
Mobil: 070-364 40 77
E-post: anna.k.stalnacke@norrbotten.se

  

Maria Öman
Konsulent

Maria Öman
Redaktör för Norrbottensforfattare.se 
Tel: 0920-28 42 55
Mobil: 072-233 22 57
E-post: maria.e.oman@norrbotten.se 


Marina Eklund

Utvecklingsledare

Marina Eklund
Digitala bibliotekstjänster
Mobil: 072-238 18 14
E-post: marina.eklund@norrbotten.se

 

Regine Nordström
Biblioteksutvecklare

Regine Nordström
Utvecklingsledare / kommunikation Polarbibblo
Tel: 0920-28 40 11
Mobil: 072-545 14 30
E-post: regine.nordstrom@norrbotten.se

Linda Nilsson Westerdahl

Webbansvarig

Linda Nilsson Westerdahl
Redaktionellt arbete / systemförvaltning / kommunikation Polarbibblo
Mobil: 076-1019816
E-post: linda.nilsson-westerdahl@norrbotten.se

Sara Stylbäck Vesa

Webbansvarig (tjänstledig)

Sara Stylbäck Vesa
Redaktionssamordnare / utveckling / kommunikation Polarbibblo
Tel: 0920-284106
Mobil: 076-130 27 48
E-post: sara.stylback-vesa@norrbotten.se

Webbansvarig

Annette Kohkoinen
Redaktionellt arbete / utveckling nationella minoritetsspråk och urfolkets språk samiska/ kommunikation Polarbibblo
Mobil: 073-803 75 71
E-post: annette.kohkoinen@norrbotten.se

Webbansvarig (vikarie)

Mervi Jaako
Redaktionssamordnare / utveckling / kommunikation Polarbibblo
Mobil: 070-3880096
E-post: mervi.jaako@norrbotten.se

12 juli 2022
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering