Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Divisionsledning & stab

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Per Berglund
Divisionschef
Telefon: 0920-28 43 21
E-post: per.berglund@norrbotten.se

Åsa Åström
Divisionssekreterare/verksamhetsutvecklare
Telefon: 0920-28 43 62
E-post: asa.astrom@norrbotten.se

Therese Ivarsdotter
HR-chef
Telefon: 0920-28 41 58
E-post: therese.ivarsdotter@norrbotten.se

Ann-Sofi Schäufele
Chef verksamhetsutvecklingsenhet
Telefon: 0920-28 41 78
E-post: ann-sofi.schaufele@norrbotten.se

Sven Andersson
Chef ekonomi och planering
Telefon: 0920- 28 41 35
E-post: sven.andersson@norrbotten.se

Controllers

Sonja Waara
Controller
Telefon: 0970-191 62
E-post: sonja.waara@norrbotten.se

Thomas Karlsson
Controller
Telefon: 0920-28 22 47
E-post: thomas.karlsson@norrbotten.se

Anna Pakisjärvi Forsberg (tjänstledig till och med 20 mars 2020)
Controller
Telefon: 0920-28 42 83
E-post: anna.pakisjarvi-forsberg@norrbotten.se

Greger Sundqvist
Controller
Telefon: 0920-28 43 67
E-post: greger.sundqvist@norrbotten.se

Lena Lindgren
Controller
Telefon: 0920-28 41 53
E-post: lena.a.lindgren@norrbotten.se

Malin Henriksson
Controller
Telefon:0920-28 41 26
E-post: malin.a.henriksson@norrbotten.se

Rebecca Eriksson
Controller
Telefon: 0920-28 43 63
E-post: rebecca.eriksson@norrbotten.se

HR-partners

Evelina Skarvö (tjänstledig till och med 31 oktober 2020)
HR-partner
Telefon: 0920-28 21 67
E-post: evelina.skarvo@norrbotten.se

Helena Eriksson
HR-partner
Telefon: 0920-28 46 63
E-post: helena.eriksson@norrbotten.se

Helena Ström
HR-partner
Telefon: 0920-28 21 02
E-post: helena.strom@norrbotten.se

Sofia Eriksson
HR-partner
Telefon: 0920-28 38 40
E-post: sofia.eriksson@norrbotten.se

Verksamhetsutvecklare

Ingela Johansson
Verksamhetsutvecklare
Telefon: 0920- 28 41 46
E-post: ingela.v.johansson@norrbotten.se

Jonas Sandberg
Verksamhetsutvecklare
Telefon: 0920-28 42 64
E-post: jonas.k.sandberg@norrbotten.se

Annika Green
Verksamhetsutvecklare
Telefon: 0920-28 41 01
E-post: annika.green@norrbotten.se

Erika Andersson
Verksamhetsutvecklare
Telefon: 0920-28 41 50
E-post: erika.e.andersson@norrbotten.se

Planerare

Jennie Karlsson
Planerare
Telefon: 0920-28 41 04
E-post: jennie.karlsson@norrbotten.se

Maria Levén
Planerare
Telefon: 0920-28 21 44
E-post: maria.leven@norrbotten.se

Patrik Johansson
Planerare
Telefon: 0920-28 47 98
E-post: patrik.k.johansson@norrbotten.se

Utvecklingsledare

Marie Sundén
Utvecklingsledare
Telefon: 0920-28 20 03
E-post: marie.sunden@norrbotten.se

Robert Andersson
Utvecklingsledare
Telefon: 0920-28 20 03
E-post: robert.andersson@norrbotten.se

7 januari 2020
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering