Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Avdelningen för regional utveckling

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Anna Lindberg

Anna Lindberg

Telefon: 0920-28 41 81Mobil: 070-368 81 41E-post: anna.lindberg@norrbotten.seTitel: Regional utvecklingsdirektör
Åsa Snällfot

Åsa Snällfot

Telefon: 0920-28 42 47Mobil: 070-555 15 53 E-post: asa.snallfot@norrbotten.seTitel: Kommunikatör/projektledare
Kenneth Sjaunja

Kenneth Sjaunja

Telefon: 0920-28 46 40Mobil: 070-532 04 51E-post: kenneth.sjaunja@norrbotten.seTitel: Processledare
Lena Lövgren

Lena Lövgren

Telefon: 0920-28 49 60Mobil: 072-546 45 69E-post: lena.lovgren@norrbotten.seTitel: Ekonomichef
Sara Engström

Sara Engström

Telefon: 0920-28 43 07Mobil: 070-299 34 25 E-post: sara.engstrom@norrbotten.seTitel: Strateg

Kultur

Kristina Nilsson

Kristina Nilsson

Telefon: 0920-28 40 20Mobil: 070-573 08 81E-post: kristina.b.nilsson@norrbotten.seTitel: Enhetschef
Annika Hansson

Annika Hansson

Telefon: 0920-28 42 40Mobil: 072-535 88 45E-post: annika.hansson@norrbotten.seTitel: Kultursekreterare
Carina Rönnbäck

Carina Rönnbäck

Telefon: 0920-28 40 22Mobil: 070-587 14 91E-post: carina.ronnback@norrbotten.seTitel: Administratör
Christine Hemdl Sandling

Christine Hemdl Sandling

Mobil: 073-072 94 07E-post: christine.hemdal-sandling@norrbotten.seTitel: Strateg
Hanna Harila

Hanna Harila

Telefon: 0920-28 49 54Mobil: 072-560 90 33E-post: hanna.harila@norrbotten.seTitel: Strateg
Jennie Ignberg Eriksson

Jennie Ignberg Eriksson

Mobil: 070-365 95 84E-post: jennie.ignberg-eriksson@norrbotten.seTitel: Kulturhandläggare
Marita Henningsdotter Lovnér

Marita Henningsdotter Lovnér

Telefon: 0920-28 42 59Mobil: 072-742 42 63E-post: marita.henningsdotter-lovner@norrbotten.seTitel: Strateg
Sofia Mörtlund

Sofia Mörtlund

Telefon: 0920-28 40 07Mobil: 072-243 24 25E-post: sofia.mortlund@norrbotten.seTitel: Strateg nationella minoriteter
Stina Almkvist

Stina Almkvist

Mobil: 072-726 66 50E-post: stina.almkvist@norrbotten.seTitel: Strateg (KKN, digitalisering)

Näringsliv

Agneta Franklin

Agneta Franklin

Telefon: 0920-711 51Mobil: 070-367 06 33E-post: agneta.franklin@norrbotten.seTitel: Administratör
Anita Johansson

Anita Johansson

Telefon: 0920-711 52Mobil: 070-382 89 48E-post: anita.k.johansson@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Anne Kling

Anne Kling

Telefon: 0920-711 53Mobil: 070-383 73 84E-post: anne.kling@norrbotten.seTitel: Samordnare kommunikatör
Camilla Häggström

Camilla Häggström

Telefon: 0920-28 40 19Mobil: 072-217 50 19E-post: camilla.haggstrom@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
David Sundström

David Sundström

Mobil: 070-579 61 96 E-post: david.sundstrom@norrbotten.seTitel: Enhetschef
Elisabeth Johansson Englund

Elisabeth Johansson Englund

Telefon: 0920-711 60Mobil: 070-597 63 87E-post: elisabet.johansson-englund@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Erika Falk

Erika Falk

Telefon: 0920-711 69Mobil: 070-697 60 08E-post: erika.falk@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Eva Jonsson

Eva Jonsson

Telefon: 0920-28 43 18Mobil: 070-549 80 62E-post: eva.a.jonsson@norrbotten.seTitel: Strateg
Greta Isaksson

Greta Isaksson

Telefon: 0920-28 46 19Mobil: 070-200 56 31E-post: greta.isaksson@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Kristin Bergwall

Kristin Bergwall

Telefon: 0920-711 75Mobil: 070-856 61 47E-post: kristin.bergwall@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Lena Kandelin

Lena Kandelin

Mobil: 076-134 58 72E-post: lena.kandelin@norrbotten.seTitel: Projektledare SÖK Samverkan
Lena Nilsson

Lena Nilsson

Telefon: 0920-711 54Mobil: 070-383 25 54 E-post: lena.c.nilsson@norrbotten.se Titel: Controller
Monica Lejon

Monica Lejon

Telefon: 0920-711 76Mobil: 070-387 37 52E-post: monica.lejon@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Per-Anders Karlsson

Per-Anders Karlsson

Telefon: 0920-711 62Mobil: 070-729 60 89E-post: per-anders.karlsson@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Per-Erik Andersson

Per-Erik Andersson

Telefon: 0920-711 55Mobil: 070-383 42 81E-post: pererik.andersson@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Sara Wiss

Sara Wiss

Telefon: 0920-711 56Mobil: 070-383 20 86E-post: sara.wiss@norrbotten.seTitel: Administratör
Tomas Olsson Lasu

Tomas Olsson Lasu

Telefon: 0920-711 61Mobil: 076-533 95 79E-post: thomas.olsson-lasu@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Tove Cullhed

Tove Cullhed

Telefon: 0920-711 58Mobil: 070-611 99 16E-post: tove.cullhed@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Åsa Johansson

Åsa Johansson

Telefon: 0920-28 47 63Mobil: 070-569 57 06E-post: asa.a.johansson@norrbotten.seTitel: Strateg

Samhällsplanering

Lizah Lund

Lizah Lund

Mobil: 073-061 43 75E-post: lizah.lund@norrbotten.seTitel: Samhällsbyggnads- och hållbarhetsstrateg
Staffan Lundberg

Staffan Lundberg

Mobil: 072-206 20 08E-post: staffan.lundberg@norrbotten.seTitel: Regional digitaliseringskoordinator
Carl Rova

Carl Rova

Mobil: 072-453 66 96E-post: carl.rova@norrbotten.seTitel: Internationell strateg
Ulrika Nilsson

Ulrika Nilsson

Mobil: 070-549 05 51E-post: ulrika.b.nilsson@norrbotten.seTitel: Infrastrukturstrateg
Jenny Mozgovoy

Jenny Mozgovoy

Mobil: 070-785 10 44E-post: jenny.mozgovoy@norrbotten.seTitel: Internationell strateg

11 september 2017
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering